Ako si vybrať kvalitnú posteľ?

Výber správnej postele je naozaj dôležitý. Veď v posteli trávime takmer tretinu života. A dobrý spánok znamená dostatok energie na zvládnutie každodenných povinností. Ak práve stojíte pred úlohou výberu novej postele, možno vám pomôžu naše rady.

  1. Koľko chcete investovať

V prvom rade si ujasnite, aký máte rozpočet. Je samozrejmé, že kvalitné postele sú o čosi drahšie. Preto by ste mali zvážiť, či nemôžete investovať viac, aby vám vaša nová posteľ vydržala naozaj dlho.

  1. Skúmajte a porovnávajte

Vstúpiť do prvého obchodu a okamžite nakúpiť, nemusí byť najlepší nápad. Preto si pred kúpou postele urobte dôkladný prieskum. Veľa informácií získate na webe. Vďaka rôznym recenziám, či porovnaniam produktov, si môžete napríklad zvoliť typ matracu, ktorý bude vyhovovať vašej chrbtici. Získate tak množstvo hodnotných informácií, ktoré vám pomôžu s konečnou voľbou.

  1. Materiál postele

Na trhu máte na výber z rôznych materiálov postelí. Avšak platí, že kvalitné postele sú spravidla vyrábané z masívu. Tieto postele vám pri správnej starostlivosti vydržia doživotne. Sú pevné, nevŕzgajú a sú takpovediac nadčasové. Hodia sa teda k akémukoľvek interiéru. Menej kvalitné postele sú vyrábané z drevotriesky. Ich výhodou je nižšia cena, no tomu odpovedá aj ich životnosť. Po istom čase budete musieť takúto posteľ pravdepodobne vymeniť. Pomerne kvalitné sú postele z kovu. Sú o čosi kvalitnejšie ako tie z drevotriesky a v súčasnosti sú veľmi moderné a obľúbené.

  1. Aké sú vhodné rozmery?

Rozmer postele, ktorú si vyberiete, závisí nielen od toho, koľko priestoru potrebujete na spanie. Musíte tiež zvážiť priestorové možnosti spálne. Pred nákupom si teda dôkladne odmerajte izbu, aby ste sa uistili, že sa vám do nej zmestí aj väčšie lôžko. Ak máte pri spaní radi viac miesta, odporúčame šírku postele 180 cm.

  1. Doplnky k posteli – áno, či nie?

Pri výbere postele si zvážte tiež to, či potrebujete úložný priestor. K niektorým typom postelí sa dá dokúpiť, k iným zas nie. Čalúnené postele majú zväčša úložný priestor zabudovaný v tele postele. Rovnako zvážte, či potrebujete posteľ s čelom alebo bez neho. Dá sa povedať, že čelo nemá žiadnu výnimočnú funkciu. Slúži len ako opierka a ochrana pred chladom, ak je posteľ postavená pri stene. Tieto doplnky môžu ovplyvniť cenu postele. Ak ich teda nepotrebujete, nakúpite aj lacnejšie.

Nezabúdajte tiež na to, že posteľ sa vám musí páčiť! Je predsa dominantou spálne a budete sa na ňu dívať každý deň. Vyberajte teda nielen podľa kvality a ceny, ale aj podľa vzhľadu.