Spôsob spánku, ktorý funguje bezchybne

Spôsob spánku, ktorý funguje bezchybne

Uprostred pracovného týždňa, večer… Ste unavení a pripravení zaspať kdekoľvek. Ale len čo sa dostanete do postele, niečo sa pokazí. S najväčšou pravdepodobnosťou je dôvodom pre vás nekvalitný alebo nevhodný matrac.

To je dobrý dôvod na zmenu matraca a najlepšou možnosťou sú ortopedické matrace Benab.

Prečo ortopedický matrac?

Rozdiel medzi ortopedickým modelom a bežným je zvýšená elasticita, väčšia tuhosť pre podporu chrbtice a opakovanie kontúr tela vďaka anatomickým vlastnostiam.

Pri výbere správneho matraca venujte pozornosť niekoľkým parametrom:

Veľkosť. Oplatí sa vyberať podľa veľkosti postele. Je vhodné si vopred zmerať šírku a dĺžku postele, pretože príliš veľký matrac vytvára nerovnosti a príliš malý matrac sa bude po posteli pohybovať. Štandardná veľkosť matraca je 200 cm,  šírka jednolôžka je 80-90 cm.

Značka. Dôverujte osvedčeným výrobcom s dobrou povesťou a pozitívnymi recenziami. Autentickosť musí byť potvrdená certifikátmi. A ak chcete kúpiť matrac čo najlacnejšie, odporúčame vám vybrať si produkt priamo od výrobcu. Mnoho známych značiek predáva matrace priamo z výroby, takže získate kvalitný model za najlepšiu cenu.

Zloženie a materiály. Prednosť treba dať moderným materiálom, ktoré sú príjemné na dotyk, dobre udržujú teplo, no zároveň umožňujú priechod vzduchu a odpudzujú prebytočnú vlhkosť. Kvalitné poťahy na matrace sa často vyrábajú s prídavkom čiastočiek striebra. Sú schopné regenerovať pokožku a sú bezpečné pre alergikov a astmatikov. Poťah tiež bojuje proti nadmernému poteniu, takže zostáva hygienický a zabraňuje vzniku plesní.

Materiál. Ortopedická vrstva zo studenej peny HR je veľmi elastická a má prierezy, ktoré vytvárajú masážny efekt na zlepšenie krvného obehu a úplné uvoľnenie svalov. Je mikroporézny, takže má výbornú priedušnosť.

  • Pantera HR – zvýšené ortopedické kvality a hustota v 7 anatomických zónach spoľahlivo udržia všetky časti tela v správnej polohe.
  • ROE pena je kvalitná pena používaná na spevnenie matraca.
  • Polyuretánová pena je odolná, priedušná a elastická výplň, ktorá si zachová svoj tvar roky a unesie vašu váhu viac ako 100 kg.

Príkladom kvalitného matraca sú modely Benab King a Benab dream optimum, ktoré majú výplne z polyuretánovej peny, vrstvu studenej ortopedickej peny a pevnú vrstvu kokosového vlákna. A hypoalergénna, na dotyk príjemná taštičková podložka z priedušných materiálov je ako stvorená do detskej postieľky.

Takéto matrace vám budú slúžiť mnoho rokov, takže táto investícia do zdravia a plnohodnotného odpočinku je výhodná!